Matej-Hulina_WEB

Matej Hulina

mag. logopedije

Nakon završetka osnovne škole te X. gimnazije „Ivan Supek“ opći smjer, započinje studij logopedije na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2015. godine. Akademski put odlikuje kontinuirana posvećenost proučavanju i praktičnoj primjeni u području logopedije.

Tijekom studija, istaknuo se svojim volonterskim angažmanom u različitim institucijama i organizacijama. Stiče neprocjenjivo iskustvo u Poliklinici za rehabilitaciju slušanja i govora SUVAG, Dječjem domu Zagreb te Udruzi Anđeli.

Nakon stjecanja bogatog praktičnog i teorijskog iskustva tijekom studija, u rujnu 2021. godine, uspješno završava studij logopedije, stjecanjem titule magistra logopedije na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu. Neposredno nakon toga, u prosincu 2021. godine, zapošljava se u Centru za odgoj i obrazovanje Dubrava, gdje započinje pripravnički staž te temeljna logopedska znanja nastoji proširiti i nadograditi sudjelovanjem na stručnim skupovima i konferencijama. Dio pripravničkog staža odrađuje i u Kliničkom bolničkom centru Zagreb te Centru za odgoj i obrazovanje Vinko Bek.

Godine 2022. napušta sustav socijalne skrbi te prelazi na radno mjesto kliničkog logopeda na Odjelu za dijagnostiku, neurokognitivnu i integrativnu rehabilitaciju Županijske specijalne bolnice Insula. Kroz rad u poliklinici proširuje područje svoje djelatnosti kako na prevenciju, dijagnostiku te rehabilitaciju komunikacijsko – govorne – jezične patologije za djecu predškolskog te školskog uzrasta, tako i na rehabilitaciju poremećaja humane komunikacije uzrokovanih psihijatrijskim stanjima kao što su depresija, shizofrenija, involutivne psihičke smetnje i dr. U svibnju 2023. dodatnim angažmanom zasniva radni odnos s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Primorsko – goranske županije s ciljem provedbe preventivnih javnozdravstvenih programa koji predstavljaju nadstandard za pružanje logopedskog tretmana djece predškolske i školske dobi.

S ciljem praćenja najnovijih znanstvenih spoznaja i stalnog unaprjeđenja terapijske ponude, terapijskih pristupa i dijagnostičkih metoda u području logopedije, aktivno je sudjelovao u raznolikim edukacijskim programima i stručnim edukacijama. Posebno se ističe sudjelovanje u edukacijama koje obuhvaćaju primjenu asocijativnih karata u psihosocijalnom radu, implementaciju biofeedback protokola, terapije igrom te poticanje socijalne komunikacije kod djece s razvojnim odstupanjima.

Dodatno, edukacijom o primjeni novih dijagnostičkih mjernih instrumenata poput predČiP-a i Nove Reynell razvojne jezične ljestvice, omogućava precizniju procjenu potreba i učinkovitije planiranje terapijskih intervencija.

Poseban interes pokazuje za rani komunikacijski i jezično-govorni razvoj, kao i za jezično-govorne poremećaje uzrokovane psihičkim smetnjama. Strast i želja za stručnim usavršavanjem odražavaju se u težnji za dinamičnim radnim okruženjem u kojem može kontinuirano unapređivati svoje znanje i vještine, ostajući u koraku s najnovijim zahtjevima i izazovima struke.

U veljači 2024. godine započinje s radom u Poliklinici za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba.

”Svaki korak naprijed u razvoju govora i jezika je poput novog tona u melodiji koja stvara priču srca djece, pomažući im da svoje misli pretoče u riječi i stvarajući simfoniju glasova koja oživljava svijet šarenila.”

Objave od stručnjaka:

Skip to content